www.moje-chorvatsko.cz
ubytování v Chorvatsku za férové ceny
INFORMACE & REZERVACE
+420603170612 NONSTOP
Previous page

Compare

No units selected to compare

Add the accommodation units of your interest to Compare list by clicking the Compare button on the unit presentation page or in the search results.


Compare / Shortlist - Instructions

Compare accommodation units

If you wish to compare accommodation units in order to make the final decision more easily, use option   "Compare accommodation units".

In search results, you can tick checkboxes near accommodation units and they will be saved automatically to your shortlist. You can do the same by clicking the "Compare" button in presentation of each accommodation unit.

When all units for comparison are selected, you can click on the toolbar above the search results or on the top of the site near the button "Compare".

In order to compare prices and availability, you need to enter your date of stay and the number of persons.

If you wish to sort the units according to your priorities, you can click the arrow icon and move selected units.

Accommodation unit which suits you best can be booked on the Compare page itself, by clicking the "Book now" button. You can also save it to your Shortlist.Shortlist

If you wish to save facilities you like before making final decision on booking, you can use this option "Shortlist".

Register on Adriatic.hr website so that you can easily access all the apartments from your Shortlist. You won't have to log in to access your Shortlist, but you will not be able to access it from another computer.

After entering your desired parameters, a list of matching facilities will be displayed. The Shortlist button will already be there but you can find it in the detailed presentation of a facility as well - all you have to do is click it and your choice will be saved.

When you finish your search, you can open saved facilities by clicking Shortlist in the orange toolbar at the top. If a page with search results with displayed property list is opened, you can find Shortlist toolbar through which selected facilities are accessible.

If you wish to compare accommodation units from Shortlist, you can use the "Compare" option, and you'll be shown a table where you can easily observe the differences among apartments.

Aktuality

14.10.2017Několik tipů pro vás na nejoblíbenější destinace na Jadranu

Po celém chorvatském pobřeží se setkáte s nespočtem krásných ostrovů i okouzlujících pobřežních městeček. Je proto určitě docela těžké vybrat si to pravé a jedinečné místo, kde si užijete svoji zaslouženou dovolenou. Pokud se stále ještě nemůžete rozhodnout, na které místo se vydáte letos v létě, nenechte si ujít naši Top pětku destinací na pobřeží Jaderského moře.

1. Ostrov Hvar je mimořádně oblíbenou destinací jak na jaře, tak i v létě. Díky svým 2700 hodinám slunečního svitu ročně patří mezi nejslunnější chorvatské ostrovy. A tak ať už chcete na dovolené relaxovat nebo ji prožít více aktivně, ostrově Hvar všechny vaše přání splní.

2. Ostrov Korčula je mezi cestovateli všeobecně známý pro svou nedotčenou přírodu, křišťálově čisté moře.     V neposlední řadě získává velkou popularitu i díky celosvětově proslulému korčulskému vínu a olivovému oleji. Mimořádně bohatá historie ostrova je patrná především ve městě Korčula, které místní určitě právem nazývají "malým Dubrovníkem" pro jeho neskutečnou krásu.

3. Makarská riviéra patří především díky dlouhým oblázkovým plážím mezi nejkrásnější a nejvíce navštěvované části jadranského pobřeží. Není proto divu, že malebná městečka plná středomořské atmosféry lemující tuto vyhlášenou riviéru jsou mimořádně oblíbeným cílem pro prožití rodinné dovolené.

4. Riviéra Zadar, perla severní Dalmácie, je známá díky svým městečkům plným bohaté historie a kultury. Čisté moře a nedaleké světově proslulé národní parky Krka a Plitvická jezera, to vše tvoří ideální destinace pro každého, kdo si chce užívat přírodních krás Chorvatska.

5. Ostrov Pag se do povědomí dostal jako ostrov soli a ovčího sýra, který získal mnoho ocenění po celém světě. Je to jedno z míst v Chorvatsku, které musí navštívit každý gurmán. Kromě gastronomie je ostrov také známý jako ostrov zábavy, s mnoha písečnými i oblázkovými plážemi ideálními pro klidnou, relaxační dovolenou.

 

Portál www.moje-chorvatsko.cz provozuje TRAVEL AGENCY CONGER, IČ: 14509971 +420603170612, info@moje-chorvatsko.cz, vytvořeno EVERSYS s.r.o